ksadamboniecki Postęp

Co wybrać, czyli podstawowe różnice między kasą fiskalną, kasą systemową a drukarką fiskalną

Wiele osób na które nałożono obowiązek posiadania kasy fiskalnej i ewidencjonowania obrotu przy jej pomocy zastanawia się jakie urządzenie wybrać, by było ono wystarczające i optymalne dla własnych potrzeb, a w zasadzie dla potrzeb biznesu. Takim właśnie osobom, niepewnym co do swojego wyboru podpowiemy jakie są zasadnicze różnice pomiędzy kasą, a drukarką fiskalną, by mogły wybrać urządzenie najlepiej dostosowane do ich działalności. Kasa fiskalna jest urządzeniem, które posiada kompletny system do rejestrowania całości sprzedaży. Urządzenie takie może pracować samodzielnie, a w jego wnętrzu znaleźć można bazę towarów oraz bazę usług (PLU).

Z kolei drukarka fiskalna jest urządzeniem, które nie jest przystosowane do samodzielnej pracy. Może ono współpracować z systemem sprzedażowo-rozliczeniowym, który pochodzi z zewnątrz, ale urządzenie zewnętrzne posiadać musi odpowiednie oprogramowanie. Obok nich istnieje jeszcze trzeci typ urządzenia, czyli kasa systemowa, która jest w pełni kompletnym systemem pozwalającym rejestrować sprzedaż. Może ona pracować zarówno sama, jak i jako część większego systemu sprzedażowego.

Dzięki temu, zarówno kasa systemowa, jak i drukarka fiskalna sprawdzają się głównie w dużych marketach i dużych placówkach handlowych, zaś kasy fiskalne przeznaczone są przede wszystkim do mniejszych biznesów.